progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-03-25

Gmina Dąbrowa Górnicza

Graniczna 21

41-300 Dąbrowa Górnicza

NIP: 6292462689

Osoba kontaktowa:

Dominika Wróblewska

tel:

e-mail: dwroblewska@dg.pl

„BIEŻĄCE UTRZYMANIE SYGNALIZACJI ŚWIETLNYCH NA TERENIE GMINY DĄBROWA GÓRNICZA”

POSTĘPOWANIE NR Z37/40490

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: ZP.WIF.271.4. 18 .2022

Rodzaj zamówienia: Usługi

Progi postępowania: Unijne

Przedmiot postępowania:

1.2. W zakres prac związanych z utrzymaniem i konserwacją sygnalizacji ujętych do wykonywania w cenie ryczałtowej wchodzą:

a) Utrzymanie sygnalizacji polegające na :

· Codziennych objazdach wszystkich sygnalizacji świetlnych,

· Sprawdzaniu poprawności działania sygnalizacji świetlnych w zakresie kontroli pracy sterownika, kontroli układów zabezpieczeń, regulacji zegara dobowego, poprawności wyświetlanych sygnałów,

· Sprawdzaniu świecenia źródeł światła połączone z wymianą spalonych żarówek, halogenów oraz układów LED Ø 200 i Ø300,

· Sprawdzeniu skuteczności działania detektorów dla pieszych, pętli indukcyjnych, detektorów wideo (łącznie z ich regulacją, jeżeli zachodzi taka konieczność) i innych urządzeń realizujących program sygnalizacji,

· Sprawdzaniu skuteczności działania sygnalizatorów akustycznych na przejściach dla pieszych,

· Sprawdzaniu stanu urządzeń sygnalizacyjnych w tym również konstrukcji wsporczych sygnalizatorów,

· Czyszczeniu osprzętu sygnalizacyjnego (jeżeli zachodzi taka konieczność),

· Sprawdzaniu poprawności działania monitoringu,

b) Konserwacja utrzymywanych sygnalizacji świetlnych polegająca na :

· Przeprowadzaniu drobnych napraw sygnalizacji, takich jak: naprawa przycisków zgłoszeniowych dla pieszych, naprawa sygnalizatorów akustycznych, naprawa mocowań sygnalizatorów, konsoli i głowic, prostowanie skrzywionych konstrukcji wsporczych sygnalizacji, głowic, wierzchołkowych, drobnych napraw sterowników do kwoty 2000 zł brutto w okresie 1 miesiąca.

· Wymiana uszkodzonych listew zaciskowych w głowicach wierzchołkowych, przyziemnych, wewnątrz masztów i kolumn,

· Czyszczenie styków połączeń kablowych,

· Zabezpieczenie uszkodzeń wymagających użycia nowych materiałów do czasu podjęcia przez zamawiającego decyzji o wymianie,

· Przeprowadzaniu drobnych napraw aparatu sterowniczego takich jak: naprawa obudowy sterowników, naprawa zamków do szaf sterowniczych, wymiana uszkodzonych modułów sterownika, wymian bezpieczników, diod i innych materiałów eksploatacyjnych sterownika – łącznie dla wszystkich sygnalizacji do kwoty 2000 zł brutto w okresie 1 miesiąca,

· Badaniu i dostrajaniu indukcyjności pętli indukcyjnych,

· Regulacji, ustawianiu i czyszczeniu systemów wideo detekcji (kamer),

· Wymianie zużytych soczewek i daszków w latarniach sygnalizacyjnych

· Wykonanie pomiarów sprawdzających skuteczność ochrony przeciwporażeniowej zgodnie z kryte

· czerwca),

· Zabezpieczeniu antykorozyjnym elementów metalowych (raz w roku do dnia 30 czerwca),

· Zabezpieczeniu przyłączy, rozdzielnic i podzespołów sterownika zgodnie z instrukcją producenta,

c) Utrzymanie całodobowego pogotowia sygnalizacji, rejestrującego w książce zgłoszeń zaistniałej nieprawidłowości w pracy sygnalizacji świetlnej, rodzaj usterki oraz godzinę ich usunięcia. Kopia zapisów dokonanych w książce zgłoszeń winna być przekazywana Zamawiającemu przynajmniej raz w miesiącu.

d) Prowadzenie DZIENNIKÓW SYGNALIZACJI - (dla każdej sygnalizacji oddzielnie) w formie elektronicznej, w których należy rejestrować wszelkie zmiany, awarie z godziną rozpoczęcia i zakończenia jej usuwania, wymiany żarówek, dokonywania wszelkich wyłączeń i przełączeń zgodnie z wymogami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra infrastruktury z dnia 03 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach – załącznik nr 3 (D.z, U nr 220, poz. 2181 z późn. zm.).

- Wykonawca zobowiązany jest do dokonania pełnej inwentaryzacji wszelkich urządzeń sygnalizacyjnych w terminie do 3 miesięcy od podpisania umowy oraz wprowadzenia uzyskanych danych na stronę internetową,

- Wykonawca w okresie do 1 miesiąca od podpisania umowy uruchomi stronę internetową, która powinna zawierać następujące elementy:

- przegląd aktualnego stanu pracy sygnalizacji – monitoring całodobowy,

- dzienniki każdej sygnalizacji, umożliwiające wyszukiwanie historii wszelkich zmian poszczególnych kryteriów,

- zdalny dostęp do aktualnych dokumentacji sygnalizacji świetlnych,

- dostęp do wykazu zabudowanych urządzeń sygnalizacyjnych (po dokonaniu pełnej inwentaryzacji w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy)

- wykaz zabudowanych i wymienionych urządzeń sygnalizacyjnych wraz z ich gwarancjami (terminy gwarancji urządzeń wymienionych lub nowo zabudowanych w okresie obowiązywania umowy),

- możliwość generowania raportów (dziennych, miesięcznych, kwartalnych, rocznych itp.) funkcjonowania sygnalizacji wraz z wszelkimi informacjami dotyczącymi zmian, tj. awarii, usterek, napraw itp.,

e) Wprowadzenie w ramach potrzeb aktualizacji plików obrazu skrzyżowań w bazie danych Systemu zdalnej kontroli i Zbierania danych SNS/ASR (w sterownikach wyposażonych w system).

f) Wnioskowanie o przeprowadzenie ewentualnego remontu na podstawie bieżącej oceny stanu technicznego urządzeń sygnalizacji.

g) Sprawowanie nadzoru technicznego z ramienia Zamawiającego w przypadku prowadzenia przez inne podmioty robót w sąsiedztwie urządzeń sygnalizacyjnych, w celu uniknięcia uszkodzeń lub zniszczeń.

h) Udzielanie Zamawiającemu informacji umożliwiających udzielenie odpowiedzi na zapytania dot. działania sygnalizacji świetlnych objętym niniejszym zamówieniem, skierowane prze Policję, Prokuraturę, Sąd lub inne podmioty w tym także użytkowników dróg.

i) W przypadku zaistnienia konieczności czasowego wyłączenia sygnalizacji (prowadzone roboty, imprezy, uroczystości) Wykonawca zobowiązany jest na żądanie zamawiającego do dokonania wyłączenia oraz ponownego załączenia przedmiotowej sygnalizacji,

j) w zakresie bieżącego utrzymanie i konserwacji sygnalizacji świetlnych Wykonawca zapewni medium transmisji danych ze sterownikiem sygnalizatora wraz z jego utrzymaniem przez cały okres trwania umowy.

k) Zaimplementowanie na czas trwania umowy (do 6 miesięcy od podpisania umowy) Systemu monitorowania sygnalizacji świetlnych, gdzie:

1. Zaimplementowany system powinien komunikować się ze sterownikami poprzez protokół TCP/IP przy zastosowaniu mediów bezprzewodowej transmisji danych jak np.: GPRS, EDGE, 3G. Ze względów bezpieczeństwa sterowniki powinny być połączone poprzez dedykowany prywatny APN w którym każda karta SIM posiada stały indywidualny stały adres IP. Adresy IP kart powinny tworzyć jedną podsieć. Serwer systemu monitoringu musi posiadać stały dostęp do dedykowanej podsieci, do której podłączone są nadzorowane sterowniki. Połączenie to powinno być zrealizowane poprzez szyfrowany tunel gwarantujący dostęp do sterowników tylko autoryzowanym użytkownikom.

2. Oprogramowanie klienta systemu powinni być zrealizowane jako dedykowana aplikacja działająca pod kontrolą systemu Windows. Połączenie z systemem powinno być autoryzowane unikalnym dla każdego użytkownika systemu loginem i hasłem. Aplikacja powinna w sposób przejrzysty prezentować następujące dane:

a) stan pracy sygnalizacji świetlnej. Poprzez stan pracy sygnalizacji rozumie się wykonywany program, poziom błędu (błąd krytyczny błąd niekrytyczny, brak błędów),

b) aktualny oraz historyczny stan grup sygnałowych,

c) aktualny oraz historyczny stan detektorów,

d) statystyki pracy grup (całkowity, średni, maksymalny czas otwarcia),

e) statystyki prac detektorów (całkowity, średni, maksymalny czas zajętości detektora, liczba zgłoszeń)

Wraz z zaimplementowaniem systemu monitoringu sygnalizacji świetlnych Wykonawca dostarczy na czas trwania umowy stacje roboczą (komputer) wyposażony w odpowiednie oprogramowanie do monitorowania sygnalizacji świetlnych wraz z medium transmisji danych. Wszelkie koszty związane z utrzymaniem medium transmisyjnego na czas trwania umowy ponosić będzie Wykonawca i musi on te koszta wkalkulować w swoją ofertę.

l) W okresie do 3 miesięcy od zaimplementowania systemu monitoringu sygnalizacji Wykonawca podłączy do oprogramowania monitorującego zainstalowane w ciągu DK 94 stacje DSM (stacje meteorologiczne wraz ze znakami zmiennej treści VMS). W ramach podłączenia powyższych urządzeń Wykonawca udostępni Zamawiającemu oprogramowanie umożliwiające sterowanie Zanami VMS, które umożliwi Zamawiającemu samodzielne dokonywanie zmian w wyświetlanych informacjach na zainstalowanych znakach VMS wg potrzeb.

Uwaga do pkt. 1.2.:

Naprawy, o których mowa powyżej nie dotyczą uszkodzeń i awarii powstałych na skutek zdarzeń losowych, w szczególności zdarzeń drogowych, ingerencji osób trzecich, sił przyrody.

1.3.W zakresie prac związanych z utrzymaniem i konserwacją systemu ważenia pojazdów w ruchu WIM – 2 stacje WIM zlokalizowane na odcinku DK-94, ujętych do wykonywania w cenie ryczałtowej wchodzą:

- w zakresie bieżącego utrzymania i konserwacji WIM Wykonawca zapewni medium transmisji danych z WIM wraz z jego utrzymaniem przez cały okres trwania umowy oraz w kosztach ujmie obsługę i utrzymanie serwera danych.

- w kosztach bieżącego utrzymania i konserwacji sygnalizacji WIM Wykonawca ujmie wykonanie raz w roku kalibracji stacji WIM.

Każdorazowo podczas konserwacji Wykonawca zobowiązany jest do wykonania następujących czynności:

Fundamenty i konstrukcje

· sprawdzenie występowania skruszenia lub wykruszenia fundamentu, w miejscach, w których jest to możliwe do zweryfikowani,

· sprawdzenie spękania betonu, w miejscach, w których jest to możliwe do zweryfikowania,

W zakresie konserwacji konstrukcji Wykonawca zobowiązany jest do:

· zweryfikowania integralności konstrukcji, w szczególności: wgnieceń pęknięć spawów i elementów konstrukcji, zniszczeń na skutek aktów wandalizmu, wypadków drogowych i innych,

· sprawdzenia czy występuje rdza na konstrukcji i w punktach mocowania,

· sprawdzenia czy występują poluzowania śrub konstrukcji, ewentualne poluzowania dokręcić za pomocą dedykowanych kluczy oczkowych lub innych zapewniających utrzymanie śrub i nakrętek w należytym stanie technicznym,

· sprawdzenia stanu technicznego śrub i nakrętek, uzupełnienia środka zabezpieczającego śruby – smaru,

· sprawdzenie stanu powłoki ocynku oraz stanu warstw hydroizolacyjnych w miejscach gdzie są one zastosowane.

Obudowa techniczna

Sprawdzenie stanu technicznego obudowy, w szczególności:

· drzwi, zawiasów i zamków drzwi, nasmarowanie zawiasów i zamknięcia olejem silnikowym,

· zamocowania obudowy do fundamentu/konstrukcji,

· ciągłości uszczelek i zabezpieczenie odpowiednim środkiem – preferowany olej silnikowy. Stosowanie innego środka wymaga konsultacji z Dostawcą urządzeń,

· występowania śladów wilgoci wewnątrz obudowy.

Uzupełnienie środka zabezpieczającego śruby mocujące.

Urządzenia wewnątrz stacji

W zakresie konserwacji instalacji i urządzeń wewnątrz obudowy:

· Sprawdzenie poprawności uziemienia konstrukcji stacji, wartość rezystancji powinna wynosić 10Ω, uzupełnić środek zabezpieczający połączenie przed korozją,

· Sprawdzenie ciągłości połączeń wyrównawczych według wytycznych norm PN-HD60364-6,

· Sprawdzenie rezystancji pętli zwarciowej według wytycznych norm PN-HD60364-6,

· Sprawdzenie rezystancji izolacji kabli zasilających według wytycznych norm PN-HD60364-6,

· Sprawdzenie wizualne stanu zamocowania urządzeń aparatów elektrycznych i elektronicznych wraz z ich podłączeniami,

· Sprawdzenie wizualne jakości kabli zasilających w obrębie stacji

Czujniki stacji WIM (czujniki piezo zamontowane w jezdni oraz czujniki wysokości)

W skład konserwacji wchodzą następujące czynności:

· Wizualna ocena stanu zamontowanych czujników wraz ewentualnym uzupełnieniem ubytków,

· Sprawdzenie poprawności komunikacji,

· Sprawdzenie kompletności przekazywanych danych,

· Sprawdzenie poprawności reakcji czujnika na zmieniające się warunki,

Kamery systemu ANPR oraz poglądowe

W skład konserwacji wchodzą następujące czynności:

· Wizualna ocena stanu zamontowanych kamer,

· Czyszczenie kamer,

· Sprawdzenie poprawności komunikacji,

· Sprawdzenie kompletności przekazywanych danych

1.4 System osłony meteorologicznej – Drogowe Systemy Meteo (DSM) – 4 kpl. Stacji DSM składające się z czujników pomiarowych oraz tablic VMS (znaki zmiennej treści):

- w zakresie bieżącego utrzymania i konserwacji DSM Wykonawca zapewni medium transmisji danych z DSM wraz z jego utrzymaniem przez cały okres trwania umowy oraz w kosztach ujmie obsługę i utrzymanie serwera danych

- w kosztach bieżącego utrzymania i konserwacji DSM Wykonawca ujmie wykonanie dwa razy w roku kalibracji stacji DSM.

Każdorazowo podczas konserwacji Wykonawca zobowiązany jest do wykonania następujących czynności:

Fundamenty i Konstrukcje

· sprawdzenie występowania skruszenia lub wykruszenia fundamentu, w miejscach, w których jest to możliwe do zweryfikowania,

· sprawdzenie spękania betonu, w miejscach, w których jest to możliwe do zweryfikowania,

W zakresie konserwacji konstrukcji Wykonawca zobowiązany jest do:

· Zweryfikowania integralności konstrukcji w szczególności: wgnieceń, pęknięć spawów i elementów konstrukcji, zniszczeń na skutek aktów wandalizmu, wypadków i innych,

· Sprawdzenia czy występuje rdza na konstrukcji i w punktach mocowania,

· Sprawdzenia czy występują poluzowania śrub konstrukcji, ewentualnie poluzowania dokręcić za pomocą dedykowanych kluczy oczkowych lub innych zapewniających utrzymanie śrub i nakrętek w należytym stanie technicznym,

· Sprawdzenia stanu technicznego śrub i nakrętek, uzupełnienia środka zabezpieczającego śruby – smaru,

· Sprawdzenia stanu powłoki ocynku oraz stanu warstw hydroizolacyjnych w miejscach gdzie są one zastosowane.

Obudowa Techniczna

Sprawdzenie stanu technicznego obudowy, w szczególności:

· Drzwi, zawiasów i zamków drzwi, nasmarowanie zawiasów i zamknięcia olejem silnikowym,

· Zamocowania obudowy do fundamentu/konstrukcji,

· Ciągłości uszczelek i zabezpieczenie odpowiednim środkiem – preferowany olej silnikowy. Stosowanie innego środka wymaga konsultacji z Dostawcą urządzeń,

· Występowania śladów wilgoci wewnątrz obudowy.

Uzupełnienie środka zabezpieczającego śruby mocujące.

Urządzenia wewnątrz stacji

W zakresie konserwacji instalacji i urządzeń wewnątrz obudowy Wykonawca zobowiązany jest do:

· Sprawdzenia poprawności uziemienia konstrukcji stacji, wartość rezystancji powinna wynosić 10Ω, uzupełnić środek zabezpieczający połączenie przed korozją,

· Sprawdzenia ciągłości połączeń wyrównawczych według wytycznych norm PN-HD60364-6,

· Sprawdzenia rezystancji pętli zwarciowej według wytycznych norm PN-HD60364-6,

· Sprawdzenia rezystancji izolacji kabli zasilających według wytycznych norm PN-HD60364-6,

· Sprawdzenia wizualnego stanu zamocowania urządzeń oraz aparatów elektrycznych i elektronicznych wraz z ich podłączeniami,

· Sprawdzenia wizualnego jakości kabli zasilających w obrębie stacji.

Czujniki meteorologiczne

Inteligentny, aktywny czujnik drogowy ARS31-UMB

W skład konserwacji wchodzą następujące czynności:

· Wizualna ocena stanu obudowy,

· Sprawdzenie poprawności komunikacji,

· Sprawdzenie kompletności przekazywanych danych,

· Sprawdzenie poprawności reakcji czujnika na zmieniające się warunki. Wymiana czujnika jest zalecana w przypadku jego znaczącego uszkodzenia mechanicznego, przy czym proces wymiany może dotyczyć samego czujnika bez konieczności demontażu zatopionej w asfalcie obudowy. Zaleca się przeprowadzić kalibrację czujnika, co najmniej raz na 2 lata oraz w sytuacji, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie jego niepoprawnej pracy. Czujnik może zostać zdemontowany celem naprawy lub kalibracji wyłącznie przez dostawcę Drogowej Stacji Meteorologicznej.

Inteligentny czujnik drogowy IRS31-UMB

W skład konserwacji wchodzą

· Wizualna ocena stanu obudowy,

· Sprawdzenie poprawności komunikacji,

· Sprawdzenie kompletności przekazywanych danych,

· Sprawdzenie poprawności reakcji czujnika na zmieniające się warunki,

· Sprawdzenie poprawności odczytu wysokości filmu wodnego,

· Sprawdzenie poprawności współpracy z czujnikiem aktywnym ARS31-UMB (o ile występuje)

Wymiana czujnika jest wymagana w przypadku jego znaczącego uszkodzenia mechanicznego, przy czym proces wymiany może dotyczyć samego czujnika bez konieczności demontażu zatopionej w asfalcie obudowy. Zaleca się przeprowadzić kalibrację czujnika, co najmniej raz na 2 lata oraz w sytuacji, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie jego niepoprawnej pracy. Czujnik może zostać zdemontowany celem naprawy lub kalibracji wyłącznie przez dostawcę Drogowej Stacji Meteorologicznej.

Kompaktowa stacja pogodowa WS600-UMB

W skład konserwacji wchodzą:

· Wizualna ocena stanu obudowy i czystości sprzętu, oraz ewentualne czyszczenie, jeżeli jest wymagane,

· Sprawdzenie poprawności komunikacji,

· Sprawdzenie kompletności przekazywanych danych,

· Sprawdzenie poprawności pracy czujnika temperatury i wilgotności metodą porównawczą,

· Sprawdzenie poprawności reakcji czujnika wiatru na zmieniające się warunki wiatrowe (zarówno prędkości jak i kierunku wiatru),

· Sprawdzenie poprawności pracy i reakcji czujnika opadu metodą sztucznego opadu (według wytycznych producenta),

· Sprawdzenie poprawności pracy wentylatora,

· Wymiana stacji jest wymagana w przypadku uszkodzenia jej obudowy, a także w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w działaniu któregokolwiek z czujników. Jeżeli niemożliwe jest usunięcie lub wymiana czujnika w miejscu, cała stacja pogodowa musi zostać wysłana do producenta. Ze względu na łatwość uszkodzenia radarowego czujnika opadu, czynności konserwacyjne mogą być wykonywane wyłącznie przez dostawcę Drogowej Stacji Meteorologicznej.

Czujnik widoczności VS20

W skład konserwacji wchodzą następujące czynności:

· Wizualna ocena stanu obudowy,

· Weryfikacja czystości soczewek i ich ewentualne czyszczenie,

· Sprawdzenie poprawności komunikacji,

· Sprawdzenie kompletności przekazywanych danych,

· Weryfikacji poprawności wskazań i reakcji czujnika na zmieniające się warunki pogodowe metodą sztucznej mgły (według wytycznych producenta),

· Kalibracja pomiarów w przypadku, gdy jest to wymagane.

Ze względu na wysoką czułość elementu pomiarowego na stopień zabrudzenia soczewek i ich ułożenie względem czujnika nie dopuszcza się jakiejkolwiek ingerencji w elementu czujnika. Najmniejsza ingerencja może być powodem rozkalibrowania czujnika, a nawet jego uszkodzenia, z tego względu wszystkie czynności muszą być wykonane wyłącznie przez wykwalifikowany personel.

Znaki VMS dla DSP

W skład konserwacji wchodzą następujące czynności:

· Wizualna ocena stanu obudowy oraz pozostałych elementów znaku VMS,

· Sprawdzenie poprawności komunikacji,

· Sprawdzenie kompletności przekazywanych danych,

· Sprawdzenie poprawności wyświetlanych komunikatów.

1.5. Oznakowanie aktywne

(U-3a, U-3d, C-9, U-4a, mierniki prędkości - zestaw)

W skład zestawu wchodzi:

ul. Katowicka DK-94 U-4a – 8szt., C-9 - 16szt.,

ul. Złota U-3d – 1 szt.,

ul. Górnicza C-9 – 1 szt.,

ul. Piłsudskiego U-3a – 6szt., miernik prędkości 1 szt.,

DW-796 skrzyżowanie z ul. Gilową miernik prędkości 1 szt.

W skład konserwacji wchodzą następujące czynności:

· Wizualna ocena stanu obudowy i czystości sprzętu, oraz ewentualne czyszczenie, jeżeli jest wymagane,

· Sprawdzenie poprawności wyświetlanych komunikatów,

· Wymiana akumulatorów w przypadku zużycia eksploatacyjnego,

· Czyszczeniu oznakowania (jeżeli zachodzi taka konieczność).

2. Naprawy i modernizacje sygnalizacji świetlnych objętych przedmiotem zamówienia oraz naprawy, modernizacje i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie gminy Dąbrowa Górnicza, nie ujęte w pkt..1.2 -1.5 niniejszego rozdziału.

a) Wykonawca w ramach zadania zobowiązany jest do naprawy i wyeliminowania zaistniałych usterek w pracy sygnalizacji świetlnych lub urządzeń Brd, stwierdzonych na podstawie codziennych objazdów lub na zlecenie Zamawiającego,

b) Wykonawca w ramach zadania zobowiązany jest do modernizacji sygnalizacji świetlnych wskazanych każdorazowo przez Zamawiającego,

c) Zakres prac ujętych w niniejszym punkcie wykonywany będzie przez Wykonawcę wyłącznie na podstawie pisemnego zlecenia Zamawiającego,

d) Zakres prac ujętych w niniejszym punkcie nie będzie ujęty w cenie ryczałtowej zakresu określonego w pkt.1.2 -1.5 niniejszego rozdziału.

e) Wykonawca podczas realizacji zakresu zadania jest zobowiązany do sporządzenia wymaganej prawem dokumentacji (np. projekt organizacji ruchu drogowego, projekt pracy sterownika) i wykonania przedmiotowych prac.

f) Wykonawca winien pozostawać w gotowości realizacyjnej na każde wezwanie Zamawiającego przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

g) Wykonawca zapewni całodobową ekipę interwencyjną, która w czasie nie dłuższym niż 60 minut, od otrzymania informacji od Zamawiającego, Policji, Straży Miejskiej, Centrum Zarządzania Kryzysowego lub ekipy prowadzącej codzienne objazdy podejmie reakcję w celu naprawy lub zabezpieczenia sygnalizacji świetlej, oznakowania aktywnego, osłon meteorologicznych, systemu ważenia pojazdów. Wykonawca jest zobowiązany do udokumentowania podjęcia czynności, o których mowa powyżej, poprzez poinformowanie Zamawiającego o podjęciu działań w formie e mail na adres: infrastruktura@dg.pl

h) W przypadku wybudowania lub przejęcia przez Gminę nowej sygnalizacji świetlnej, oznakowania aktywnego, osłon meteorologicznych, systemu ważenia pojazdów Zamawiający przyjmuje  klasyfikację określoną w rozdz. II SWZ.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...