Data założenia postępowania: 2021-05-21
1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji budowlanej i wykonawczej dla budynku Szkoły Podstawowej Nr 11 w Dąbrowie Górniczej przy ul. Al. Józefa Piłsudskiego 103 w ramach zadania : poprawa efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej w Dąbrowie Górniczej.
1.2. Lokalizacja: dz. nr 47/5, k.m. 30
1.3. Wykonawca jest zobowiązany jest do wykonania zamówienia zgodnie z nw. ustawami i rozporządzeniami wraz z ich późniejszymi zmianami:
1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane (Dz. U.2020 poz.1333),
2. Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2018 poz. 1935),
3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2013 poz. 1129),
4. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i o podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2004 nr 130 poz. 1389),
5. Rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2019 poz. 1065),
6. Ustawą z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (dz.u.2019 poz. 1696 z późn. zm),
7. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r.w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
8. Zarządzeniem Nr 1686.2021Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej z dnia 7.04.2021 r.w sprawie: ochrony zadrzewień na placu budowy.
1.4. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.1 Wykonanie ekspertyzy w zakresie oceny stanu technicznego budynku z uwzględnieniem planowanej
modernizacji wraz z inwentaryzacją obiektu i zagospodarowania terenu działki.
1.2. Rozpoznanie i przedstawienie uwarunkowań w zakresie ochrony ppoż., przepisów sanitarnych, obowiązujących warunków technicznych, dostępności, zagospodarowania terenu, zapisów planu miejscowego i innych elementów koniecznych do uwzględnienia przy planowanej modernizacji i przyszłym funkcjonowaniu obiektu.
1.3. Wykonanie koncepcji, przedstawiającej modernizację układu funkcjonalnego obiektu w tym dostosowanie do aktualnych wymogów sanitarnych i p.poż. Koncepcja musi zawierać:
− schematy funkcjonalne przedstawione na rzutach kondygnacji;
− widoki elewacji,
− plan zagospodarowania terenu,
obrazujące funkcjonowanie obiektu po modernizacji z uwzględnieniem uwarunkowań wynikających z pkt. 1.1 i pkt. 1.2. W ramach tego punktu wymagane będzie przedstawienie opinii rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż., potwierdzającej możliwość realizacji opracowanej koncepcji.
1.4. W rozwiązaniach koncepcyjnych i późniejszych opracowaniach projektowych należy ująć
w szczególności:
− analizę parametrów techniczno-eksploatacyjnych istniejącego źródła ciepła (wymiennika c.o. ) wraz z ewentualną jego modernizacją (wymianą) oraz kompleksową modernizację instalacji centralnego ogrzewania.
− pełną termomodernizację obiektu z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących warunków technicznych w zakresie ochrony cieplnej budynków oraz wymagań w zakresie dofinansowania obiektu.
− wymianę pokrycia dachowego wraz z zainstalowaniem instalacji fotowoltaicznej.
− niezbędną przebudowę budynku, uwzględniającą zapewnienie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz obowiązujące warunki techniczne w tym sanitarne i p.poż. oraz zmianę układu funkcjonalnego dla wybranych pomieszczeń.
− wymianę istniejącego oświetlenia na energooszczędne LED wraz z zabudową systemu oszczędzania energii jak czujniki obecności, dostosowanie strumienia świetlnego do wymaganego natężenia w zależności od oświetlenia naturalnego itp.
− monitoring przyłączy i kanalizacji sanitarnej i deszczowej w bezpośrednim otoczeniu obiektu wraz z projektem przebudowy kanalizacji (w przypadku koniecznym).
− analizę zainstalowanej oraz potrzebnej (po modernizacji) mocy cieplnej i energetycznej oraz przygotowanie wniosków dotyczących ewentualnej zmiany mocy przyłączeniowej.
1.5 Wykonanie audytu energetycznego pozwalającego na określenie co najmniej następujących parametrów po planowanej termomodernizacji:
- Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych [ tony równoważnika CO2 ];
- Ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej [ MWh/rok ];
- Ilość zaoszczędzonej energii cieplnej [ GJ/rok ];
- Zmniejszenie zużycia energii końcowej w wyniku realizacji projektu [ GJ/rok ];
- Zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych [ kWh/rok ];
- Stopień redukcji PM 10 [ tony/rok ];
1.6. Obliczenie szacunkowych kosztów planowanych robót budowlanych dla przyjętego wariantu koncepcji.
2. DOKUMENTACJA PROJEKTOWA I PRZETARGOWA
2.1 Projekt budowlany, opracowany zgodnie z obowiązującymi wymaganiami w tym zakresie w szczególności z ustawą Prawo budowlane, w tym m.in.
a) projekt zagospodarowania działki – 3 egz. + wersja elektroniczna (płyta CD w jednym egzemplarzu).
b) projekt architektoniczno-budowlany – 3 egz. + wersja elektroniczna (płyta CD w jednym egzemplarzu).
c) projekt techniczny obejmujący wszystkie branże – 3 egz. + wersja elektroniczna (płyta CD w jednym egzemplarzu).
2.2 Uzyskanie wszystkich niezbędnych i wymaganych przepisami szczególnymi decyzji, uzgodnień, opinii i ekspertyz, ewentualnych odstępstw od warunków technicznych wraz z poniesieniem
opłat za ich uzyskanie w tym: mapa do celów projektowych, dokumentacja geotechniczna, warunki
przyłączenia mediów, decyzja o pozwoleniu na budowę.
2.3 Uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę.
2.4 Wykonanie opinii ornitologicznej dotyczącej siedlisk ptaków chronionych, w tym sporządzenie
dokumentacji fotograficznej, opracowanie kompensacji przyrodniczej w przypadkach
koniecznych, przygotowanie pism i wniosków w imieniu Zamawiającego do RDOŚ. W przypadku
koniecznym, Jednostka projektowa przygotuje w imieniu Zamawiającego wniosek do Urzędu
Marszałkowskiego w Katowicach o wyrażenie zgody na usunięcie drzew. Jednostka projektowa
zobowiązana jest do uzupełniania złożonego wniosku do chwili jego akceptacji przez Urząd
Marszałkowski.
2.5 Przedmiary, kosztorysy inwestorskie w 2 egzemplarzach i specyfikacje techniczne w 2
egzemplarzach, opracowane zgodnie z aktualnymi wymogami w tym zakresie dotyczące zamówień
publicznych - dodatkowo wersja elektroniczna (płyta CD w jednym egzemplarzu).
2.7 Projekt techniczny oraz przedmiary i kosztorysy inwestorskie należy opracować
z uwzględnieniem podziału na branże oraz na roboty podlegające dofinansowaniu, zgodnie z wytycznymi
Zamawiającego. Należy przewidzieć zakres opracowań projektowych obejmujący, oprócz architektury i
konstrukcji, branże: wod-kan, c.o., wentylację, instalacje elektryczne w tym fotowoltaiczne, SSWiN.
3. NADZORY AUTORSKIE
Zapewnienie, przez cały okres realizacji robót budowlanych, pełnienia nadzoru autorskiego we wszystkich branżach, na zasadach określonych w § 8 umowy.
4. Jednostka projektowa na etapie wykonywania dokumentacji budowlanej i wykonawczej zobowiązana jest do udziału w cyklicznych spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego. Na spotkaniach Jednostka projektowa będzie przedstawiała postęp prac projektowych, przyjęte rozwiązania konstrukcyjne, architektoniczne itp. Spotkania będę organizowane w siedzibie Zamawiającego 2 – 3 razy w miesiącu (w zależności od postępów prac projektowych).
5. Dokumentacja winna ponadto spełniać następujące wymagania:
− powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć;
− będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu
o ustawę Pzp w postaci plików w formacie xls, doc, pdf i ath zabezpieczonych przed zmianami;
− w swej treści powinna określać technologię robót, użyte materiały i zastosowane urządzenia
w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. Powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii i urządzeń. Należy podać parametry brzegowe dla zastosowanych materiałów.
2. Rozwiązania równoważne
2.1. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowej zgodnie z art.99 ust. 4-6 ustawy Pzp.
2.2. Jeżeli Wykonawca przewidzi w dokumentacji projektowej możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych będzie zobowiązany , w celu ich oceny, do udziału w pracach Komisji przetargowej w postępowaniu na roboty budowlane realizowane na jej podstawie.
2.3. Wykonawca opisuje kryteria równoważności materiałów i urządzeń w dokumentacji projektowej podając niezbędną minimalną ilość parametrów technicznych służących do porównania wskazanych przez oferenta materiałów i urządzeń jako równoważnych – zgodnie z załącznikiem nr 2 do projektu umowy.
2.4. W przypadku wskazania znaku towarowego, patentu lub pochodzenia w dokumentacji technicznej przygotowanej przez Wykonawcę, jest on zobowiązany przed przystąpieniem do określenia szczegółowych kryteriów równoważności uzyskać zgodę Wydziału Zamawiającego. W tym zakresie Projektant przekazuje do Wydziału pisemny wniosek o wyrażenie zgody na konieczność użycia „nazw własnych” z uzasadnieniem braku możliwości innego opisu przedmiotu zamówienia np. parametrami – wzór stanowi załącznik nr 1 do projektu umowy.
2.5. W przypadku uzyskania zgody, o której mowa w pkt. 2.4. Wykonawca jest zobowiązany określić minimalną, niezbędną ilość parametrów, które umożliwią dopuszczenie towarów i urządzeń innych producentów jako równoważnych. Kryteria mają umożliwić Zamawiającemu ocenę na etapie badania i oceny ofert zaproponowanych przez wykonawcę produktów równoważnych z udziałem Wykonawcy.
Załączniki:
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...